Aktualności

HETMAN MISTRZEM

• autor: duzy7, 2010-06-13 00:59

HETMAN MISTRZEM !!!

AMSPN Hetman Zamość w decydującym meczu o mistrzostwie WLJmł. wygrał pewnie i zasłużenie z drugim w tabeli Widokiem Lublin 2:0 i zapewnił sobie upragnione trofeum !!!. Pewni siebie podopieczni Marcina Łysia od początku meczu rozpoczęli atak na bramkę gości. Szybko przyniosło to efekty bo już około 7 minuty wynik otworzył Dominik Karaszewski po świetnym podaniu Kamila Rozmusa. Słaby i nieporadny w tym spotkaniu Widok nie potrafił zagrozić bramce gospodarzy i rozbijał ich ataki wieloma faulami za które sędzia pokazywał zółte kartki. Po przewinieniu zawodnika z Lublina sędzia podyktował rzut wolny z około 20 metrów od bramki. Do stałego fragmentu gry podszedł kapitan Hetmana Hubert Czady i płaskim uderzeniem lewą nogą umieścił piłkę w siatce (była wtedy 28 minuta spotkania) AMSPN nie miał juz więcej klarownych sytuacji w pierwszej połowie i wynikiem 2:0 zakończyła sie pierwsza część spotkania. W tym momencie podopieczni trenera Komora musieli strzelić aż 3 gole by ukończyć sezon na pierwszym miejscu w tabeli. Ten wyczyn nie był w ich zasięgu. Ich ataki były słabe i kończyły sie mniej więcej na 30 metrze od bramki Konrada Makowskiego. Pewny zwycięstwa Hetman już z coraz mniejszą chęcią atakował bramkę przeciwnika, ale w 55 mincie świetną szarżą popisał się strzelec drugiej bramki w tym meczu Hubert Czady. Wbiegł na dużej szybkości w pole karne i został faulowany przez jednego z obrońców Widoku. Sędzia podyktował rzut karny i dał żółtą kartke zawodnikowi z Lublina co było błędem arbitra gdyż za ten faul należała sie czerwona kartka. Do jedenastki podszedł wprowadzony po przerwie Damian Dębicki i uderzył w lewy dolny róg. Niestety bramkarz Widoku rzucił się w tą samą stronę i obronił rzut karny. W tym samym momencie wybuch szał radości kibiców drużyny z Lublina. Jednak tylko ten jeden raz mogli oni unieść ręce w górę podczas tego spotkania ponieważ wynik spotkania nie uległ już zmianie i po ostatnim gwizdku arbitra AMSPN mogł świętować mistrzostwo Lubleszczyzny ! Pewni siebie przed meczem zawodnicy i kibice drużyny gości musieli uznać wyższość Hetmana który w tym spotkaniu był zespołem o klasę lepszym. Mamy nadzieje że wszyscy którzy nie wierzyli w triumf Hetmana zobaczyli że jest to najlepsza drużyna w Lubelszczyźnie (w WLJmł.) ! Hetman niestety nie będzie mogł długo świetować swojego zwycięstwa gdyż juz w najbliższą niedziele zagra mecz 1/8 finałów Klubowych Mistrzostw Polski z UKP Zielona Góra. Życzymy powodzenia !!!